Навігація по мапі

Навігація по мапі здійснюється так:

 • затиснувши ліву клавішу миші, рухайте мапу за допомогою миші;
 • використовуючи компас-навігатор у лівому верхньому куті мапи, натискайте на той бік компасу, в який Вам потрібно мапу посунути;
 • за допомогою клавіш курсору клавіатури;
 • за допомогою міні-мапи, яку можна відкрити, натиснувши на відповідну іконку в нижньому правому куті мапи.

Змінення масштабу мапи можливе за допомогою:

 • колеса миші;
 • лінійки масштабу, що розташована нижче компаса-навігатора;
 • подвійного кліку лівою кнопкою миші по потрібній ділянці мапи (збільшення).

Перехід до мапи міста чи області здійснюється таким чином:

 • виберіть потрібне місто чи область зі списку мап (потрібно вибрати пункт «Мапи міст» у меню в верхній частині сторінки);
 • за допомогою наближення перейдіть від мапи України до мапи потрібної області або міста.

Ви можете переглядати мапу в таких режимах:

 • мапа;
 • супутникова мапа (з сіткою доріг або без неї).

Перемикання режимів здійснюється за допомогою меню режимів, що знаходиться у верхньому лівому куті мапи праворуч від компаса-навігатора. Сітка доріг у режимі супутникової мапи вимикається опцією «Сітка доріг». Опцію можна вимкнути або ввімкнути, якщо навести курсор на кнопку ввімкнення відповідного режиму та у меню, що з’явиться нижче, виділити або зняти виділення з пункту «Сітка доріг». Перегляд користувальницьких об’єктів або об’єктів користувачів ресурсу panoramio.com здійснюється шляхом ввімкнення відповідного слою мапи (меню режимів).

Перемикання режимів роботи мапи здійснюється за допомогою меню режимів (верхній лівий кут, правіше компаса-навігатора). Наразі діють 4 режими:

 1. навігація по мапі за допомогою миші шляхом утримання лівої кнопки;
 2. режим лупи: при наведенні курсору на фрагмент мапи з’являється віконце, у якому відображується збільшений фрагмент тієї ділянки мапи, на яку вказує курсор;
 3. лінійка, що дозволяє виміряти дистанцію між вибраними точками (дві або більше). Необхідні точки мапи вибираються натисканням лівою клавішею миші у момент, коли курсор наведено на необхідну точку;
 4. «Мої мапи». За допомогою цього режиму можна створювати свої мапи, які містять об’єкти, маршрутні лінії або контури, що позначають певну територію. Для того щоб користуватись режимом «Мої мапи», треба авторизуватись.

Створення власної мапи та розташування об’єктів

Для того щоб створити мапу, виберіть у меню режимів розділ «Мої мапи» та в інформаційній панелі, що з’явиться ліворуч, натисніть кнопку «Створити нову мапу». Після цього введіть назву мапи, додайте її опис та натисніть кнопку «Зберегти». Після того як Ви створили мапу, Ви можете позначити на ній об’єкти. Для вибору відповідного типу об’єкта виберіть його у панелі, що з’явилась нижче меню режимів. Після вибору потрібного типу вкажіть його розташування на мапі – наведіть курсор на потрібну точку і натисніть ліву клавішу миші. Якщо об’єкт – маршрутна лінія або контур, позначте кілька точок: для маршрутної лінії – точки початку, кінця та точки, у яких змінюється напрям лінії; для контуру – його кінцеві точки.

Після того як точка або точки відмічено, у діалоговому вікні, що з’явиться поряд, вкажіть назву об’єкта, додайте його опис та вкажіть, чи потрібно давати доступ до нього іншим користувачам (відмітьте або не відмічайте «Опублікувати для всіх»). Якщо об’єкт складається з точок, можна вибирати різні типи його відтворення. Для цього натисніть на зображення прапорця у верхньому лівому куті діалогового вікна, що з’явилось після встановлення об’єкта на карту, і виберіть з переліку відповідну піктограму.

Для того щоб видалити об’єкт, увійдіть у меню «Мої мапи», виберіть потрібну мапу і натисніть «видалити» навпроти об’єкту, який Ви хочете видалити. Мапи видаляються аналогічним чином.

Пошук по мапі

Пошук по мапі здійснюється за допомогою поля пошуку, що знаходиться вище меню перемикання режимів. Введіть туди назву населеного пункту чи вулиці або назву населеного пункту й вулиці одночасно та натисніть кнопку «Знайти» правіше поля пошуку або натисніть на клавіатурі клавішу «Enter». Результати пошуку будуть відображені у лівій інформаційній панелі. Виберіть потрібній Вам і натисніть на нього лівою клавішею миші. Після цього буде показано ділянку мапи, на якій знаходиться потрібний Вам об’єкт.