Визначнi мiсця України

Свірзький замок

Размiри фотографiй:
Великi
1024px

Замок розташований у селі Свірж Перемишлянського району Львівської області.

Згадки про нього зустрічаються в архівних документах 1530 року, коли він належав шляхетському родові Свірзьких. Але сучасного вигляду він набрав з середини XVII століття, з часу переходу його у власність графа О. Цетнера

Незважаючи на своє вигідне оборонне розташування, палацовий тип його архітектури навряд чи міг мати серйозне оборонне значення. Відомо, що під час українсько-польської війни в 1648—1654 рр. замок не раз здобували козацькі загони, а в 1648 р. — спалили татари.

На території замкового парку зберігся костьол, заснований ще в XV ст. Сучасна мурована будівля костьолу в стилі ренесансу, яка поставлена на місці дерев'яного, що завалилася, походить з 1541 р. Над входом в костьол і нині можна бачити рештки шляхетського герба колишніх володарів. До костьолу від замку вів підземний хід. Завалену частину підземного ходу можна побачити з рову, який оточує замок біля перекидного моста.

Сучасний стан замку також не найкращий. Власне, збереглися тільки зовнішні стіни. Всередині збираються розташувати будинок відпочинку архітекторів. У зв'язку з цим змінено планування кімнат замку, перебудовані інші приміщення. У внутрішньому дворі можна побачити великий колодязь, воду з якого брали на випадок облоги. Нині колодязь також закинутий.

Джерело: uk.wikipedia.org/wiki/Свірзький_замок

Copyright © 2010 <META> Все права защищены.
Copyright © 2010 "Alter Viva"
Все права защищены.